054-4827270

סל הקניות ריק

בריאות האישה

בריאות האישה

האישה קיבלה מהטבע משימה מורכבת למדי ואחראית - לידת ילד. בגוף האישה מתקיים תהליך ההתעברות והוא אחראי לשאת את החיים החדשים שנוצרו. כדי למלא משימה זו, כל המערכות והאברים של אישה במהלך חייה עוברים שינויים הורמונליים ופיזיולוגיים.

1.1 שלבי גיל:

מלידה ועד זקנה הגוף הנשי עובר מספר שלבים של התפתחות המחליפים זה את זה באופן עוקב וגורמים לשינויים פנימיים וחיצוניים בגוף, בשיער ובעור. שלבי הגיל העיקריים כוללים:

  • ילדות וגיל ההתבגרות;
  • תקופת הרבייה;
  • גיל המעבר והזדקנות.

כל תקופה מאופיינת על ידי טרנספורמציות ספציפיות הקשורות להתפתחות והיווצרות האורגניזם.

כבר בשלב טרום לידתי, כאשר מתפתחות השחלות, מתפתחות גם הביציות. מצב אשר משפיע על בריאות הילדים בעתיד, כך שמאוד חשוב במקרה של הריון עם בת - לאכול נכון ולנהל אורח חיים בריא.

תקופת הילדות מאופיינת ברקע הורמונלי יציב וצמיחה פעילה של האורגניזם כולו, כולל מערכת הרבייה. בשלב זה, הנערה זקוקה לדיאטה איכותית עם קבוצה נבחרת של מינרלים וויטמינים, אשר חשובים במיוחד עבור היווצרות נכונה של כל המערכות והאיברים של הילד.

בתקופה של גיל ההתבגרות (בין 8 ל -18 שנים) עובר האורגניזם של הנערה שינויים יסודיים. שינויים אלו אשר מלחיצים הן מבחינה פיזיולוגית והן מבחינה פסיכולוגית קשורים לארגון מחדש של הרקע ההורמונלי.

עם הצטברות של הורמונים אצל בנות מתחילים להיווצר מאפיינים מיניים משניים והדמות הופכת נשית יותר. השלב של ההתבגרות המינית בחיים של נערה וילדה, קשורה עם התבגרות הביצית בשחלות ותחילת הווסת, אשר מלווה לעתים קרובות על ידי התפתחות תסמונת קדם וסתית (PMS). מתח מחזורי זה לפני הווסת מתבטא במערכת מורכבת של הפרעות נפשיות וגופניות שמשפיעות לרעה על הבריאות הכללית של הילדה.

על מנת לבצע שינוי מבני רציני עם אי נוחות מינימלית - יש צורך לעזור לגוף להתמודד עם כל הקשיים תוך כדי שימוש במנגנונים הטבעיים של ההתאוששות. צריך להפעיל  את היכולות הטבעיות של כל המערכות על ידי שימוש בטכניקות פשוטות וטבעיות. טכניקות פשוטות ויעילות:

  • אכילה בריאה;
  • תרגילים פיזיים;
  • שימוש בקומפלקסים של ויטמינים ומינרלים, עיסויים ופיטופרגרציות.

לאחר גיל ההתבגרות, במהלך גיל הפוריות, הגוף הנשי עובר מספר אירועים חשובים - כולל הריון ולידה. במהלך תקופת ההריון והנקה שלאחר מכן, אישה חווה עומס רציני על כל המערכות והאיברים אשר משפיע על הבריאות שלה תמיד. בשלב זה, חשוב מאוד לאכול כראוי, לשמור משטר מנוחה אופטימלי מקובל ולבצע תרגילי ספורט אפשריים. טכניקות פשוטות אלה יאפשרו לך לשמור על מצב רוח נמרץ. כמו גם את היופי של הגוף, העור והשיער, וזה רגע חשוב מאוד לכל אישה.

כל גוף נשי בהתבגרות בריאה מלווה בשינויים הורמונליים מחזוריים הקשורים להבשלה של הזקיק ולביציות בשלות (ביוץ). אם אין הפריה בשלב זה, כגון מחזור חודשי (ממוצע 28 ימים) מסתיים המחזור, אשר מלווה לעיתים קרובות ב"PMS". מצב זה מאופיין במחזורים הקשורים בתחילת וסת וגם עם הפרעות רגשיות והתנהגותיות, אשר מפחיתה את היעילות של האישה באופן משמעותי ופוגעת באיכות החיים שלה.

במהלך תקופה זו של החיים אורח חיים בריא יעזור לשמור על ההרמוניה של המצב הרגשי, שבו תלויה הבריאות הגופנית במידה רבה, שכן הרגשות, המחשבות והרגשות משפיעים על כל מערכות הגוף הנשי ועל המראה החיצוני שלו.

כדי לאתר את חוסר האיזון ואת בעיות הכאב בשלב הראשוני, אישה יכולה להיעזר ברפלקסולוגיה, שהיא שיטה יעילה של אבחון ומעוררת את ההגנות של הגוף. מתודולוגיה זו מבוססת על התיאוריה שלפיה יש נקודות אנרגיה מיוחדות על רגל האדם. בעת עבודה על אותם נקודות מומחה מנוסה קובע את נוכחותו של אי תפקוד איברים. בעזרת עיסוי כף הרגל, הרופא מסייע לחזק את חילוף החומרים ולחזק את המערכת החיסונית.

1.2 ביטחון עצמי:

תקופת השיא מתאפיינת בצמצום הסינתזה של הורמוני המין. התאמת האישה לשינויים עתידיים והנוחות שלה תלויים בתהליך זה. תקלה חדה ברקע ההורמונלי מלווה בתסמונת קלימקטריקית, המתבטאת בהפרעות אנדוקריניות, גסטטיות-וסקולריות ונוירופסיכיות.

חוסר יציבות של לחץ דם, הפרעות שינה, חרדה, הזעה, גלי חום וצמרמורת מביאים סבל לנשים רבות עם תחילת גיל המעבר. במהלך תקופה זו, הסיכון של אוסטאופורוזיס גדל בשל חוסר סידן, ומתחילות בעיות עם החיים האינטימיים.

על מנת לשמור על הפעילות ועל הביטחון העצמי זמן רב ככל האפשר, צריך לשים לב לבריאות ולחשוף את המנגנונים הטבעיים של ההתאוששות אשר מומחה מנוסה יכול לעזור לאתר לאחר בדיקה זהירה של הבעיות שעלו.

פיזיולוגיה של נשים היא מורכבת מאוד ומשתנה עם הגיל, ולכן גישה אישית לכל אישה זה דבר חיוני לפתרון בעיות בריאות. בעת הקצאת טיפול יעיל יש להביא בחשבון מספר גורמים, וביניהם:

  • אורח חיים ותזונה;
  • מצב פסיכולוגי ורגשי;
  • תורשה וסוג הדם;
  • אקולוגיה.

הישגים של תוצאה חיובית ניתן להשיג רק עם הטיפול המורכב של הגוף ושיקום האיזון הרגשי-פסיכולוגי של המטופלת.

כדי להרגיש כמו אישה "אמיתית" בכל גיל, את צריכה לאהוב את עצמך. את רק צריכה לאפשר לגוף שלך לשמור על בריאות, נוער ופעילות, בהסתמך על המנגנונים הטבעיים הטבועים החוכמה של הטבע בכל אחת מכן.