054-4827270

סל הקניות ריק

טיפול במערכת עיכול

 טיפול במערכת עיכול

מערכת העיכול האנושית היא אוסף של איברים שונים אשר אחראים על תהליך של הטמעת מזון על ידי השתתפות של אנזימים מיוחדים, כמו גם הפרשה של שאריות.

בנוסף, העיכול הוא חלק חשוב מאוד של הגוף האחראי למערכת החיסון הכללית, כלומר בריאותו של האדם בכללותו, כושר העבודה שלו, מצב הרוח הרגשי והנפשי ואיכות החיים תלויים במצבה. המערכת כולה מורכבת ממערכת העיכול והבלוטות המיוחדות, כולל הכבד, הלבלב, הרוק והכיס מרה, שכל אחד מהם מפריש אנזימים בכדי לעכל אלמנטים שונים של מזון.

4.1 גורמים המובילים לפתולוגיות

אברי העיכול רגישים למגוון של מחלות שונות, כולל זיהום, הרעלת מזון ופתולוגיה של תהליכים מטבוליים. הבריאות של מערכת העיכול תלויה בגורמים רבים, העיקריים הם:

  • תזונה לקויה והיגיינה ירודה;
  • אקולוגיה שלילית;
  • מצבים מלחיצים;
  • הרגלים רעים (שתייה מוגזמת, עישון וחוסר פעילות גופנית).

השפעות שליליות על מערכת העיכול עלולה לגרום לצריכה בלתי נשלט של תרופות ולהרוס את המיקרואנזימים במעי רגיל.

הטיפול באברי העיכול חייב להתבצע באופן מקיף, תוך התחשבות במאפיינים האישיים של כל אדם. בעזרת גישה זו, ניתן להשתמש בטיפולים שאינם תרופות, באמצעות תזונה מיוחדת, וצמחי מרפא.

מומחית נטורופתית מנוסה, לפני הקצאת טיפול, עורכת ראיון עם המטופל כדי לקבוע כמה גורמים:

  • אורח חיים והרגלי אכילה;
  •  מצב פסיכו-אמוציונלי;
  • תורשה וספציפיות של הסביבה האקולוגית.

מידע זה נחוץ כדי לזהות את הגורמים למחלה ולעזור לאדם להשיק מנגנוני ריפוי משלו, אשר טבועים בכל אחד מאיתנו על ידי הטבע עצמו.

4.2 בסיס הטיפול:

גישה זו היא הפילוסופיה העיקרית של נטורופתיה, המתודולוגיה אשרת אינה כוללת מלחמה בסימפטומים של המחלה, אלא תהליך עמוק יותר שגורם לגוף להיזכר במצב הבריא שלו ולמצוא דרך לריפוי.

ניהול עצמי של צמחי מרפא, ויטמינים והגבלת תזונה לא נותן את התוצאה הרצויה, שכן הבחירה המוסמכת של כל האמצעים הרפואיים הוא מאוד חשוב. כל המינונים נעשים תוך התחשבות במצבו של המטופל, בגילו ובנוכחות של פתולוגיות.

גורם חשוב הוא קביעת קבוצת הדם של המטופל, אשר קובע את מטרתם של מוצרי מזון מסוימים ומתחמי ויטמין מינרליים.

הגישה השיטתית לטיפול בשיטות של נטורופתיה מובילה ללא הרף ליצירת האינטראקציה הנכונה בין המערכות הפיזיולוגיות של הגוף לבין המצב הפסיכו-אמוציונלי של חולים הסובלים ממחלות במערכת העיכול.

התמדה במרשמים של הרופא תעזור לשנות את דרך החיים, להיפטר הרגלים רעים ולמלא את הגוף בבריאות וחיוניות.