054-4827270

סל הקניות ריק

טיפול בסטרס ומתח

טיפול בסטרס ומתח

מתח בחיינו: הלחץ עצמו אינו הפרעה פסיכו-אמוציונלית. זהו מנגנון מיוחד, הטבוע בנו מטבעו, לגיוס מהיר של כל משאבי הגוף על מנת לפתור את הבעיה ולבטל את הסכנה. מה שהרסני לאדם  הוא אינו המצב המלחיץ עצמו - אלא תדירות גבוהה וחוסר הסתגלות.

לכל אחד מאיתנו יש סף משלו להתנגדות ללחץ. זה דומה לסף הכאב, אבל יש לו משמעות רחבה יותר. ההתנגדות ללחץ היא היכולת להתגבר על קשיים, להתמודד עם הרגשות שלך ולהראות איפוק במצב קשה, בין אם בעבודה, בבית הספר או בחייך האישיים.

כדי להגדיל את רמת ההתנגדות ללחץ ולמזער את השפעתו על כל מערכות הגוף, אפשר להשתמש בעצה של פסיכולוגים להעלות את ההתנגדות ללחץ. אבל כדי להתמודד עם ההשלכות הקיימות כבר במצבים מלחיצים ולעזור לגוף למזער את השפעתם מומלץ להיעזר בהיצמדות להמלצות מסוימות לגבי אורח חיים, תזונה ופעילות גופנית.

6.1 מנגנון ההשפעה השלילית של לחץ:

הפעלת כל מערכות הגוף במצב קריטי מתבצעת בעזרת הורמונים ורגולציה עצבית. ברגעים כאלה, הטבע מספק להזרקת הדם מספר גדול של הורמונים ספציפיים, בכדי שתהיה השפעה מגרה על השרירים שלנו ומערכת הלב וכלי הדם על מנת להימלט מן המרדף, למצוא במהירות דרך החוצה ממצב קשה או לחסל מקור של סכנה.

בחיים המודרניים העבודה היא במשרד או בחקלאות, אנחנו כבר לא צריכים להשתמש בכוח פיזי כדי לפתור בעיות. היעדר יישום בפועל של הזרקת הורמון הלחץ וגיוס כללי של האורגניזם במהלך הלחץ מוביל למראה בנאלי שלה ולמראה של מחלות פסיכוסומטיות:

  • הפרעות נוירוטיות;
  • מחלות של מערכת הלב וכלי הדם;
  • כיב קיבה וכיב תריסריון;
  • פגיעה בזרימת הדם למוח;
  • אונקולוגיה.

בשילוב עם קצב חיים מהיר תדירות גבוהה של מצבים מלחיצים, פיתוח משאבים זה מוביל תשישות מוחלטת, הזדקנות מהירה ואובדן בריאות.

6.2 מניעה וטיפול:

גוף האדם הוא מערכת לא מבודדת מכיוון שהוא כפוף לגירויים חיצוניים, כולל הפרעות מזון. הרמוניה של רקע פסיכו-רגשי צריכה להיות מלווה בנורמליזציה של התזונה, כולל צורתה והרכבה. נוכחות של הוויטמינים והמיקרואלמנטים הדרושים מאפשרת שיחזור עבודה נורמלי של מערכת העצבים כדי להתמודד עם פעולה הרסנית של הורמוני מתח ולחסל הפרעה פסיכוסומטית.

ביצוע ספורט ותחביבים מועדפים, משחק עם ילדים וחיות מחמד, כמו גם שיטות רוחניות יכולים להפחית מתח נפשי ולאזון נשמה עדינה. עשבי מרפא וטכניקות רפלקסולוגיה שונים מראים יעילות גבוהה, כגון: אקופונקטורה, עיסוי, וכו '

ביצוע ניתוח מעמיק של מצבו הכללי של המטופל, כולל ביוכימיה בדם ואבחון ידני, על ידי רופא נטורופתית מנוסה אשר עושה טיפול אישי או תוכנית הבראה לאחר לחץ חמור. לא פחות חשוב הוא מניעה והכנה של הגוף כדי לנטרל את ההשפעה השלילית של מתח.